LG OLED55B7V 55 inch Premium 4K Ultra HD HDR Smart OLED TV
Out of stock
Manufacturer
LG
Availability
Out Of Stock
Amount
Shipping
United States
Premium
929AED
Details
Premium
Premium detail text
main_available
main_notify
Condition:
New
Seller
FC_UAE
All prices include VAT
Details
Shipping
Packaging Details:
Length 150 cm
Width 85 cm
Height 30 cm
Port:
United Arab Emirates Dubai
Lead Time:
Shipped in 1 day after payment
Payment :
Product Details
Brand name: LG
Model: LG OLED55B7V 55 inch Premium 4K Ultra HD HDR Smart OLED TV
see more
see less
Product description
Display Type: OLED
Screen Size (in.): 55
Resolution: 3840 x 2160
Smart Tv
webOS 3.5: Yes
Magic Remote: Included
Natural Voice Recognition: Yes
Universal Control: Yes
LG Content Store: Yes
Web Browser: Yes
Music Player: Yes
Freeview Play: Yes
Power
Energy Saving Mode: Yes
Energy Efficiency Class (A++ to E scale): A
Power Supply (Voltage, Hz): 100~240Vac 50-60Hz
Standby Power Consumption: 0.3W
Reviews
Rate:
Select a rating
5
Send
Calulate the credit
Credit period
10
Month
Monthly income
980
AED
Do you have formal employment?
Yes
No
Length of service
Month
Year
Credit amount was calculated approximately.
Product price
4057AED
Rate of interest
%22
Monthly payment
300
AED
Your monthly income is not enough
You don't have a formal office
Work experience must be at least 6 months
Apply
Credit application