Samsung 49" Premium UHD 4K Smart TV NU8070 Series 8 (UE49NU8070UXRU)
Out of stock
Manufacturer
Samsung
Availability
Out Of Stock
Amount
Shipping
United States
Premium
783AED
Details
Premium
Premium detail text
main_available
main_notify
Condition:
New
Seller
FC_UAE
All prices include VAT
Details
Shipping
Packaging Details:
Length 1299 mm
Width 768 mm
Height 167 mm
Port:
Azerbaijan
Lead Time:
Shipped in 1 day after payment
Payment :
Product Details
Brand name: Samsung
Model: Samsung 49" Premium UHD 4K Smart TV NU8070 Series 8 (UE49NU8070UXRU)
see more
see less
Product description
Display diagonal: 49
HD support: 4K UHD, HDR
HDR Premium: HDR 10
Update rate (Hz): 50
Smart TV: +
Operating System: Tizen
Analog TV Tuner: There
Digital TV Tuner: T / T2 / C / S / S2
Sound power: 40 W (2х10 + 1х20 W)
Acoustic system: 3 speakers
Subwoofer: There
Volume: There is
Audio Decoders: Dolby Digital
Supported formats: MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), DivX, MKV, JPEG
Input: HDMI x4, USB x2, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi 802.11ac, WiDi, Miracast
Output: optical
Wi-Fi: There
CI support: available
Ethernet (RJ-45): There
24p True Cinema: var
DLNA: There
Sleep timer: available
Color: Black / Silver
TV type: LED TV
Reviews
Rate:
Select a rating
5
Send
Calulate the credit
Credit period
10
Month
Monthly income
980
AED
Do you have formal employment?
Yes
No
Length of service
Month
Year
Credit amount was calculated approximately.
Product price
3883AED
Rate of interest
%22
Monthly payment
300
AED
Your monthly income is not enough
You don't have a formal office
Work experience must be at least 6 months
Apply
Credit application